Cтягнення боргу за договором позики та борговими розпискам

Як стягнути борг, чи можна передавати речі у позику, як повинна виглядати письмова форма договору позики, які шанси оспорити договір позики, як бути коли позика оформлена іншим ніж договір чи розписка документом? Це далеко не повний перелік питань з якими постійно звертаються до адвоката, тому декілька слів про нюанси. Continue reading

Корпоративні спори

Корпоративні спори це досить відповідальна категорія справ. Суди розглядаючи корпоративні спори іноді виносять суперечливі рішення які не відповідають практиці Вищого господарського суду України.
Continue reading

Земельні спори це традиційно постійна категорія спорів.

Основна маса земельних спорів стосується визначення меж земельної ділянки, скасування та визнання незаконними рішень сільських міських рад про надання, вилучення земельних ділянок.
Спори про визнання та припинення права власності і права користування на земельні ділянки, скасування державних актів. Continue reading

Чи можливо позбутись поруки або уникнути відповідальності за договором поруки

Позбутись поруки або уникнути відповідальності за договором поруки, це питання які можно вирішити у відповідності до чинного законодавства в судовому порядку. При цьому слід вказати Continue reading

Що робити коли банк в якому ви маєте кредит або депозит перебуває у стані введення тимчасової адміністрації?

Це питання все частіше актуалізується у 2014 р.
Перш за все, слід заспокоїти громадян (фізичних осіб) власників депозитів, оскільки відповідно до Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” держава гарантує повернення не менше як 200 000 грн. одній особі в одному банку. У той же час якщо Ваш депозит перевищує вказану суму це може стати спочатку проблемою а потім втратою прав на грошові кошти які становлять різницю між загальною сумою вкладу та граничною мінімальною сумою гарантованою державою до повернення. Continue reading

2014 рік ознаменувався хронічним збільшенням кількості звернень з приводу відмови банків у поверненні депозитів.

У зв’язку із цим варто зазначити наступне.
В ряді випадків такі відмови є незаконними і порушують права споживачів банківських послуг у зв’язку із чим рекомендується оформити документарне звернення до місцевих управлінь захисту прав споживачів.
Відповідно до ст. 1060 ЦК України -“… незалежно від виду банківського вкладу Continue reading

Зняття грошових коштів з депозитних рахунків

Останнім часом збільшилась кількість звернень громадян та юридичних осіб з приводу зволікання, а іноді і прямої відмови окремих банків у видачі грошових коштів з депозитних рахунків.
У зв’язку із цим слід звернути увагу на необхідність послідовності дій при вирішенні таких питань.
Перш за все рекомендується перейти від телефонного чи особистого спілкування з працівниками такого банку до рішучих дій. Continue reading

Расторжение брака

Разводом в наше время удивить кого-то очень сложно. Все люди делают ошибки: значительные или малозначительные, но порой происходят разногласия и в семейных отношениях, что может привести к расторжению брака. Люди женятся, проживают вместе какое-то время, но потом осознают, что дальнейшее совместная жизнь не возможна. Некоторые решаются на развод быстрее, некоторые находятся в браке, но фактически общего хозяйства не ведут.
Все же, когда решают расторгнуть брак, то первым возникает ряд вопрос: «Куда идти?», «Каким именно образом развестись?», «Какие есть особенности и нюансы?» «Как сделать все в кратчайшее время и выгодней для меня?»

Именно эта статья ответит Вам на часто задаваемые вопросы, которые возникают при расторжении брака.
Continue reading

Алименты на ребенка

Согласно семейному законодательству Украины на родителях лежит обязанность по содержанию несовершеннолетнего ребенка.
Указанная обязанность имеет место вне зависимости от того, находятся ли родители в браке между собой или нет. Даже если один из родителей состоит в браке с другим лицом, это не освобождает его от обязанности содержать ребенка, однако это повлияет на размер алиментов.

Размер алиментов:

Может быть в фиксированной сумме или же процент от всех получаемых доходов. Это зависит от того оформлен ли официально плательщик на работе и имеет ли он постоянный доход.
Иными словами, если родитель ребенка получает официальный доход, то на алименты отчисляется, по общему правилу, ¼ часть от всех доходов, но не меньше 30% прожиточного минимума на ребенка соответствующего возраста. Если детей двое то 1/3 всех доходов, если трое то 1/2.
Если же отец работает не официально или не работает вообще, то процент исчисляется от средней заработной платы. Если имеет нерегулярный доход, то алименты определяют в фиксированной сумме, но действует во всех случаях то же правило «не меньше 30% прожиточного минимума на ребенка соответствующего возраста». Размер алиментов в фиксированной сумме подлежит индексации в соответствии с законом.

Способы выплат:

  • За инициативой плательщика
    Плательщик добровольно подает заявление по месту получения дохода (з/п, пенсии, стипендии и т.д.) о взыскании алиментов в указанный в заявлении строк и определенных размерах.
  • По заключенному договору
    Договор заключается между родителями, в котором указываются все значимые условия. Этот договор подлежит нотариальному удостоверению. Если же родитель нарушает условия договора, то алименты взыскиваются по исполнительной надписи нотариуса.
  • В судебном порядке.
    Подается исковое заявление в суд, которое оформляется в соответствии с Гражданским процессуальным кодексом. В исковом заявлении Вам нужно указать: ФИО, адрес, телефон истца и ответчика. Изложить суть проблемы. Приложить все необходимые документы. Хочу заметить, что по этой категории дел платить судебный сбор не нужно.

Прекращение права на алименты

Выплата алиментов на несовершеннолетнего ребенка прекращается:

  • Если доход ребенка намного больше дохода родителей и полностью обеспечивает его потребности.
  • Если родитель который проживает отдельно, заключил договор о прекращении права на алименты в связи с передачей права собственности на недвижимое имущество (квартиру, дом, землю и т.п.). Попросту говоря, отец/мать передает недвижимое имущество ребенку и тем самым избавляется от выплаты алиментов. Но договор не освобождает от выплат на дополнительные расходы ( кружки, секции, художественные/музыкальные школы и т.п.)
  • Если ребенок достиг совершеннолетия. Здесь следует отметить, что если ребёнок продолжает обучение в высшем учебном заведении, то срок алиментного содержания продлевается.

Аліменти на повнолітню дитину що продовжує навчання

Якщо повнолітня дитина продовжує вчитися і потребує матеріальної допомоги, то батьки зобов’язані їх утримувати до моменту виконання 23 років.

Тобто обов’язок щодо утримання дитини, яка продовжує навчатися виникає коли мають місце такі фактори:
– Синові / дочці має виповнитися 18 років. (але не більше 23 років)
– Син/дочка повинні продовжувати офіційне навчання в навчальному закладі.
– У зв’язку з навчанням син / дочка повинні потребувати матеріальної допомоги.
– Батько за своїм фінансовим станом здатний надавати матеріальну допомогу (Згідно з чинним законодавством за основу приймається рівень офіційних доходів платника).

Право на утримання припиняється по закінченню навчання або по досягненню 23 років.
Для того що б стягнути зазначений вид аліментів, потрібно звернутися з відповідною заявою до суду за місцем проживання відповідача (загальне правило). З позовом може звертатися як батько з яким проживає дитина так і сама дитина.
Розмір аліментів відраховується або у фіксованій сумі або у частці від одержуваного доходу.
Вся складність подібних процесів полягає в доведенні тих чотирьох факторів в сукупності, які були вказані вище. Але при правильному підході все можливо і безсумнівно, можна досягти позитивного результату!